Galéria

Galéria

Rekuperácie PRANA sú čoraz populárnejšie, a na Slovensku už máme stovky realizácii.
Nižšie prinášame výber fotografií z niektorých objektov. Nájdete tu aj vybrané referencie, ktoré potvrdzujú kvalitu jednotiek PRANA.

Realizácie:

Bardejov

 MŠ Jaklovce

Spišská Stará Ves

 

Referencie:

Peter Talajka ,TRNAVA:

Jednotka funguje bez problémovo už cca rok, splnilo to všetky očakávania. V byte je príjemná klíma, vlhkosť sa takmer stratila, vetranie z ohrevom, pokiaľ sú mínusové teploty vonku nenahraditeľné, montáž jednotky bezproblémová.

Radovan Grosch, Nové Mesto nad Váhom:

Rekuperačnú jednotku som kúpil z dôvodu potreby zníženia vlhkosti v byte najmä v zimných mesiacoch, zníženie nadlimitných hodnôt CO2 najmä počas noci a vyriešenie intenzívneho odvetrania počas varenia z dôvodu absencie digestora z odťahom vzduchu do exteriéru.
S odstupom 5 mesiacov od inštalácie môžem povedať, že všetky vyššie popísané ťažkosti mi rekuperácia PRANA dokázala eliminovať úplne alebo do väčšej miery. Problém s vlhnutím stien a rosením okien úplne vymizol vo všetkých miestnostiach ktoré boli postihnuté týmto neduhom – vlhkosť v byte sa ustálila z
pôvodných hodnôt nad 65% na hodnoty v rozsahu 48-55%. Nadlimitné hodnoty CO2 ktoré každú noc vyskakovali nad 2500-2700ppm sa znížili na maximum 1400-1700ppm aj v miestnostiach, v ktorých nie je jednotka inštalovaná. Odvod vzduchu pri varení jednotka dokáže celkom slušne zrealizovať práve kvôli vhodnému umiestneniu nad kuchynskou linkou. Ako bonus môžem spomenúť nízku spotrebu el. energie, ktorá sa pohybuje na úrovni cca 2,50€/mesiac pri jednotke Prana 200C Premium Plus ktorá je zapnutá nonstop.
Reálne namerané hodnoty vlhkosti a CO2 pred a po inštalácii rekuperačnej jednotky.

 

Zdenko Grác, Svit:

Všetko funguje ako má.
Vlhkosť sa znižuje a to bolo cieľom.